Loading...
Diyabet Beslenme Tedavisi 2017-03-13T03:36:53+00:00

Project Description

Diyabet Beslenme Tedavisi

Diyabet halk arasında ‘Şeker Hastalığı’ olarak bilinen, son dönemlerde çok fazla yaygınlaşan bir hastalıktır. Diyabetli bireylerde beslenme tedavisi en az medikal tedavi kadar önemlidir. Diyabet tedavisinde amaç kan şekerinin aşırı yükselmesi ve aşırı düşmesi şeklinde olan dalgalanmaları önleyecek bir beslenme programı sunmaktır. Bu şekilde birey diyetisyeninin desteğiyle hem uzun vadede hem de kısa vadede oluşabilecek sağlık problemlerine karşı gerekli önlemi almış olur.

Yapılan son çalışmalar gösteriyor ki; diyabetli bireyler beslenme şekillerini ve yaşam tarzlarını düzenleyerek, planlı ve düzenli fiziksel aktivite yaptıklarında yaşam kaliteleri şeker hastası olmayan bireylerden daha kaliteli bir seviyeye ulaşır. Bu nedenle diyabet tedavisinde diyetisyen kontrolünde beslenme yadsınamayacak kadar büyük bir öneme sahiptir.

Diyabet tanısı konulmuş bir birey medikal tedavisinin yanı sıra muhakkak bir diyetisyene danışmalı ve onun kontrolünde beslenmeli, bunu yaşam tarzı haline getirmelidir.

diyabet beslenme tedavisi